KruikenTV

Eerste Waogebouw Akkedeemie van Nederland in Bouwhal Tilburg

Waogebouw Akkedeemie geopend in Bouwhal Tilburg

Kruikenstad is een unicum rijker met de opening van de eerste Waogebouw Akkedeemie van Nederland. Een plek waar de jeugd kennismaakt met het bouwen van een carnavalswagen.

Kruikenstad is een unicum rijker met de opening van de nieuwe Waogebouw Akkedeemie in de Bouwhal. Een speciaal ingerichte werkplaats biedt scholen en leerlingen de ruimte om te leren hoe een carnavalswagen gebouwd wordt. Zo betrekt de Carnavalsstichting Tilburg de nieuwe generatie als eerste in Nederland bij het ‘oude’ gebruik van wagenbouwen.

Laagdrempeligheid

Op de Waogebouw Akkedeemie bouwen jongeren van basisscholen, middelbare scholen en mbo-opleidingen samen aan een échte carnavalswagen. Zo maken zij op een laagdrempelige manier kennis met het fenomeen ‘wagenbouwen’. Want dat is niet zomaar iets. Van de beginontwerpen tot de eindversiering; er komen allerlei vaardigheden kijken bij het bouwen van een carnavalswagen.

Een belangrijk onderdeel hiervan is de techniek. Volgens Hülya Kat, wethouder Onderwijs en Cultuur, vormt de Waogebouw Akkedeemie een mooie kans om (technisch) onderwijs en traditie samen te brengen. Ze is dan ook erg benieuwd hoe de wagen uitpakt.

Samenwerking

Met de Waogebouw Akkedeemis slaat de Carnavalsstichting Tilburg de handen ineen met Midpoint Brabant, Gemeente Tilburg, Het Ontdekstation, Yonder, SVMT, IW en het bedrijfsleven. Scholen kunnen zich aanmelden voor een deelonderwerp van de bouw dat past bij de leeftijd van de jongeren.

De uiteindelijke wagen zal meerijden in D’n Opstoet in Kruikenstad op zondag 7 februari 2027.

Bo van Gerwen

Volg ons

Kom met ons in contact!